1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Úklid Metodějovy výšiny - Vykopávek - 8.4.2017

Úklid Metodějovy výšiny - Vykopávek - 8.4.2017Politické hnutí Zdravé Hradiště se připojuje k celorepublikové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017. Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce i na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek, a to společně v sobotu 8. dubna 2017. Podpořte prosím tuto akci, přidejte se k nám.

Politické hnutí Zdravé Hradiště v rámci této akce přihlásilo k úklidu lokalitu Metodějovu výšinu. I když v poslední době byly učiněny první kroky k navrácení důstojnosti této významné národní kulturní památce spojené s příchodem prvních křesťanských misionářů na Moravu na konci 8. století našeho letopočtu, bude trvat ještě delší čas, než místo přestane být zapomenutým a zanedbávaným koutem našeho města. Místem, které zatím ani vzdáleně nepřipomíná své těsné propojení s rozkvětem Velkomoravské říše, místem působení slovanských věrozvěstů Cyrila (Konstantina) a Metoděje ze Soluně. 

Organizační pokyny.

Místo srazu účastníků je v sobotu 8. dubna 2017 v 9:00 hodin na ulici Větrná v Sadech - u řadových garáží naproti nové cesty k Metodějově výšině. Předpokládané ukončení akce je do 12:00 hodin. Na akci je možno se přihásit prostřednictvím níže uvedeného odkazu, počet účastníků je omezený na 50. Smyslem akce je sběr a úklid odpadu v dané lokalitě. Po skončení si spolu opečeme buřty, které si účastníci akce sami přinesou.

Zde http://www.uklidmecesko.cz/event/14592/ naleznete více podrobností k akci úklidu Metodějovy výšiny.

Další informace k iniciativě Ukliďme svět, ukliďme Česko naleznete na:

 

Upoutávka akce

https://www.facebook.com/UklidmeCesko/videos/1353413671386778/

 


Vydáno: 21.3.2017 0:14 | 
Přečteno: 394x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.