1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Pavla Vojtěšková, DiS - Neváhejte a nebojte se něco změnit!

Pavla Vojtěšková, DiS - Neváhejte a nebojte se něco změnit!Rozhovor s kandidátkou č.2 Zdravého Hradiště Pavlou Vojtěškovou, DiS do komunálních voleb 2018 v Uherském Hradišti

Zdravé Hradiště sází na své kandidátce hodně na ženy, v první šestici je jich polovina. Vy jste v ZH nejvýše nasazená žena. Jak vnímáte roli žen v politice, zvláště té komunální?

Určitě je důležité, aby v komunální politice přibylo více žen, nejen proto, že je jich tam stále málo, vždyť 50% populace tvoří ženy. Není žádným tajemstvím, že máme jiný pohled na svět a proto by chtělo zavést do politiky i mnohem více kompromisů.

Ve svém zaměstnání pokladní v supermarketu se setkáte se spoustou lidí. Nyní vzhledem na volební kampaň budete veřejně známou osobou. Jak jste připravena na to, že v případě zvolení zastupitelkou se stanete prosazovatelkou programu Zdravého Hradiště.    

Abych se přiznala, tak žádnou velkou přípravu jsem nedělala, ale pokud se tak stane, a budu zvolena zastupitelkou, mám řadu vizí a nápadů, které bych ráda realizovala.

 

Se Zdravým Hradištěm spolupracujete od úplného začátku, kandidujete za něj potřetí, nyní už jako členka ZH. Jak jste se zapojovala a zapojujete do jeho činnosti?

Jak správně říkáte, se ZH spolupracuji již od samého začátku a to sbíráním podpisů, abychom mohli vůbec vzniknout. Během jeho působení jsem se zapojovala a zapojuji účastí a organizováním různých našich společných aktivit pro veřejnost a před dvěma lety jsem se stala pokladní ZH.

 

Řada kandidátů, i mladších,  se chce přes velké nebo tzv. aktuálně populární strany dostat do zastupitelstva bez toho, že by se dříve jakkoliv projevovali a dělali nějakou veřejnou činnost. U Vás je to naopak, máte za sebou 12 let angažování ve veřejné činnosti a až nyní jste se rozhodla kandidovat na zastupitelku. Čemu se chcete v komunální politice resp. v zastupitelstvu  hlavně věnovat?

V komunální politice bych se ráda věnovala zabezpečení sportovních a relaxačních možností pro všechny generace. Dále se objevují nové a nové sporty, které bych ráda viděla zařazené do veřejných sportovišť. Chci se hlavně otevřeně a odpovědně starat o naše krásné město.

 

Ke Zdravému Hradišti patří také aktivní přístup ke zdravému životnímu stylu. Jak je tomu u Vás se zdravým životním stylem?

Pro mě je asi největší láskou sportování, i když to na mě není vidět (smích) a to zejména cyklistika. Dokážu být v sedle celé dny a nejraději jezdím přírodou. Jinak každý si pod pojmem životního stylu představí něco jiného, ale pro mě je to hlavně i hodně se usmívat, nestresovat se, mít dostatek pohybu, pozitivní mezilidské vztahy a nezapomínat na dostatek spánku.

 

Co podle Vás v Hradišti chybí pro mladé?

Podle mého názoru je vyžití v Uherském Hradišti pro mladé lidi naprosto vynikající, jen by je chtělo mnohem více zaujmout a oslovit, aby třeba chodili více do divadla a jiných kulturních či sportovních zařízení, než jen vysedávali po kavárnách. Spousta z nich by raději různé další obchodní domy, ale neuvědomují si, že by kvůli nim přišli o parky a stinné místa, které tak rádi využívají nejen v létě. Máme velice krásné okolí a stačí jen otevřít oči a vnímat ho.

 

A co by město mělo udělat nového pro seniory?

S přibývajícím stárnoucím obyvatelstvem nám určitě chybí seniorské domy, jakož i péče o ně samotné u nich doma. Zlepšení lékařské pomoci nebo různé programy, jim určené, které by zlepšovaly nejen jejich zdravotní stav po fyzické stránce, ale i té duševní.

 

Ve volební kampani všichni velice moc slibují, skutky zvolení zastupitelé, především ti koaliční,  však často zamění jen za sběr placených funkcí a postů. Byla byste pro omezení počtu placených funkcí pro zastupitele?    

Určitě ano. Každá funkce má svou zodpovědnost a vyžaduje, aby se jí člověk věnoval natolik, aby ji vykonával správně, věcně a účelně. A ne, aby si jich posbíral na každém prstě dvě a jen za ně pobíral platy.

 

Na co se těšíte v osobním životě v nejbližší době?

Je toho mnoho co se mi za poslední dobu událo a ještě mě toho i spousta čeká.

Samozřejmě se vše bude trochu odvíjet od výsledku voleb, ale v osobním životě se určitě nejvíc těším na budování rodinného života.

 

Co byste vzkázala voličům, kteří váhají jít volit v komunálních volbách?

Neváhejte a nebojte se něco změnit! Jeden člověk sám nikdy nic nezmůže, ale teď se jedná o Vaše hlasy a každý jeden se počítá a společně to můžeme dokázat.

 

Pavla Vojtěšková, DiS.,  30 let, kandidát č. 2


Vydáno: 29.9.2018 10:52 | 
Přečteno: 226x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.