1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Otevřený dopis České pirátské straně zaslané politickým hnutím Zdravé Hradiště

Otevřený dopis České pirátské straně zaslané politickým hnutím Zdravé Hradiště Politické hnutí Zdravé Hradiště, které působí na politické scéně od roku 2010, se rozhodlo formou Otevřeného dopisu upozornit na to, že Česká pirátská strana má na své kandidátce ve Zlínském kraji jako kandidáta č. 2 člověka, který je přesným obrazem politika, které Piráti kritizují. Piráti se nám snaží vnutit dojem, že nás takových lidí chtějí zbavit. Opak je pravdou! Korupčník František Elfmark vévodí na druhém jejich kandidátky ve Zlínském kraji, hned za exportovaným pražským Italem.

Piráti F.Elfmarka vzali hned, když se jim nabídl. Přece s titulem radní  se bude vyjímat na jejich kandidátce. To, že si ho za tento titul a teplé placené místo, mimochodem nově vytvořené, koupil odeesácký starosta týden po komunálních volbách v r. 2014, už nikoho z Pirátů netrápilo. Stanislav Blaha, nyní lídr ODS v krajských volbách ve Zlínském kraji, potřeboval právě Elfmarkův hlas ke svému zvolení starostou v Uherském Hradišti a dosáhl svého. A jak nám, členům Zdravého Hradiště,  pak lakonicky sdělil Blahův stranický kolega a Elfmarkův nadřízený v Klubu kultury, kde Elfmark dělal řadového grafika, taková nabídka se neodmítá! Elfmark hned vystoupil ze Zdravého Hradiště a stal se radním proti vůli a usnesení politického hnutí, za které byl zvolen. Co říkají Piráti na tento handl zpěněžení získaného mandátu zastupitele přesně podle jejich protikorupčních zásad? Nic. Dělají mrtvého brouka.     

Snažili jsme se v minulých 14 dnech varovat vedení České pirátské strany před tímto člověkem, leč marně - její místopředseda pan Jakub Michálek nám sdělil, že nemá čas a  po novém dotazu, jestli s tím budou Piráti něco dělat, napsal jen jednu větu - citujeme:   

"Dobrý den, tím, že mi budete psát nátlakové e-maily, věc neuspíšíte." A dál už nekomunikuje. 

Prezentace F.Elfmarka i s patřičnými komentáři, je přímo na Pirátských listech  http://www.piratskelisty.cz/clanek-1690-i-v-uherskem-hradisti-mame-pirata-v-rade

Další články o Elfmarkovi, popisující jeho osobnost :

http://www.zdravehradiste.cz/aktualne/zradili_jednou_zradi_i_podruhe

http://zlin.cz/529629n-pirati-ve-zlinskem-kraji-spolehaji-na-ucitele-z-prahy-a-prebehlika-z-uherskeho-hradiste

Bohužel tento, z dnešního pohledu již reálný politický turista, se snaží proniknout jakoukoliv cestou do nejvyšších pater demokratického českého politického systému. Nedovedeme si představit, že člověk takových morálních vlastností dostane zákonodárnou pravomoc, že bude moci ovlivňovat životy občanů této tak složitě se profilující země, kde je doposud klientelismus základem všech procesů, významných i méně významných. Na varování, koho mají na kandidátce, Piráti nechtějí slyšet. Je tu zřetelná neochota a nezájem se touto "malichernou záležitostí"  kdesi z okraje republiky vůbec  zabývat. Kde je proklamovaná čistota České pirátské strany, když umožní ucházet se o pozici poslance Parlamentu České republiky osobě, která nemá žádný morální kredit,  je spojena s politickou korupcí a užívá si výhod plynoucích z aktuálního stavu politické kultury v naší zemi? Ten morální přístup je aplikovaný pouze v Praze? A čím dál víc od Prahy, tím větší míra tolerance k podobným amorálním lidem jako je František Elfmark?  Volba České pirátské strany je na každém voliči. Ale to, jak se chová už před volbami, ukazuje, že v  pirátské straně je něco shnilého.         

 
 
Zdravé Hradiště, politické hnutí

Vydáno: 16.10.2017 14:15 | 
Přečteno: 1218x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.