1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

"Pirát" František Elfmark

"Pirát" František ElfmarkZaujal nás zajímavý článek na serveru piratskelisty.cz, kde se František Elfmark představuje jako ryzí charakter, Mirek Dušín současné politické scény, jemuž teď již nejde o podporu Blahy, ale zase o jiné blaho, tentokrát občanů Zlínského kraje. A proč najednou taková aktivita? No protože jsou volby a zájemci o benefity a výhody plynoucí z politické moci opět oprašují stará hesla, na ideově umolousané transparenty vymýšlejí nová ve snaze se zalíbit voličům. A tomu se pak podřídí cokoliv a zní to mnohdy tak čistě a nevinně.

No a s tímto se František Elfmark na radnici za téměř 3 roky svého působení mohl setkávat celkem často a zcela jistě to prostředí musel brzy prohlédnout. Resortně příslušné odbory v oblasti výkonu samosprávy svěřené do jeho gesce po komunálních volbách v rámci tzv. "koaliční smlouvy" mu po několika měsících ve funkci placeného radního zrušili, a tím z něj udělali páté kolo u vozu. Byl mu ponechán pouze sociální odbor, vykonávající čistý výkon státní správy, tudíž bez možnosti zásahů tohoto komunálního politika do chodu jeho agend. A co na to Wikislovník? Páté kolo u vozu je: "Někdo nebo něco nadbytečného; někdo, od koho je žádáno, aby byl přítomen, ale zároveň mu není uložena žádná práce". Tolik stručný výklad daného sousloví.

Jako za polehčující okolnost by mohlo být vzato to, že odebrání svěřených resortních odborů z oblasti samosprávy bylo nejspíše dohodnuto již v rámci zákulisních povolebních vyjednávání některých spiklenců současné koalice. Opomenuli ho ho však "tito důležití" na ta předmětná jednání přizvat? Pokud však byl či nebyl přítomen všem těmto povolebním kejklům a politickým čachrům, nazývaných v prvním pololetí roku 2015 a později vznostně organizační změnou, měl by i přesto vysvětlit, proč se těchto resortů dobrovolně vzdal. Proč veřejně neprotestoval a proč si to nechal líbit? Že by z nedostaku politických zkušeností neunesl tlak, který na něho byl nejspíše dosti výrazný? Nebo již nemohl či nesměl protestovat? A odbor životního prostředí si nechal rozprášit bez mrknutí oka?  

No vlastně z životního prostředí mu ponechali pískoviště a hřiště pro děti, trochu z oblasti zeleně a pár dalších drobností z bývalé komplexní agendy odboru životního prostředí. Z oblasti "jeho" informatiky s nadějí vznikající a očekávaný nový městský web, pod ostřížím dohledem lidovců, potažmo komise pro informační a komunikační technologie, byl spuštěn  téměř rok po původně avizovanému termínu spuštění (je to uvedeno na jeho blogu). 

Dále je zbytečné asi cokoliv dalšího uvádět. Možná by se měl František Elfmark raději hlouběji zamyslet nad dosavadními radničními  koaličními způsoby jednání a posoudit své další působení v této prazvláštní koalici a raději odstoupit z této politické scény, kde každému není souzeno obstát, a to ani lidsky a ani odborně.  

Tak Františka Elfmarka vidí Zdravé Hradiště. A jak ho vidíte Vy? Můžete se k němu vyjádřit na níže uvedeném odkazu. 

http://www.piratskelisty.cz/clanek-1690-i-v-uherskem-hradisti-mame-pirata-v-rade


Vydáno: 2.10.2017 22:19 | 
Přečteno: 556x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.