1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

"Pirát" František Elfmark

"Pirát" František ElfmarkZaujal nás zajímavý článek na serveru piratskelisty.cz, kde se František Elfmark představuje jako ryzí charakter, Mirek Dušín současné politické scény, jemuž teď již nejde o podporu "Blahy", ale zase o jiné "blaho", tentokrát občanů Zlínského kraje. A proč najednou taková aktivita? No protože jsou volby a chtiví benefitů a výhod opět oprašují stará hesla, na ideově umolousané transparenty vymýšlejí nová ve snaze se zalíbit voličům.

No a toto se František Elfmark na radnici za téměř 3 roky svého působení naučil celkem obstojně. Aby ne, když toho na práci moc doposud neměl. Resortně příslušné odbory v oblasti výkonu samosprávy svěřené jemu po komunálních volbách v rámci tzv. "koaliční smlouvy" mu po několika měsících ve funkci placeného radního zrušili, a tím z něj udělali páté kolo u vozu. Zůstal mu pouze sociální odbor, vykonávající čistý výkon státní správy, tudíž bez možnosti zásahů tohoto komunálního politika do chodu těchto agend. A co na to Wikislovník? Páté kolo u vozu je: "Někdo nebo něco nadbytečného; někdo, od koho je žádáno, aby byl přítomen, ale zároveň mu není uložena žádná práce". Tolik stručný výklad daného sousloví.

Jako za nepatrnou polehčující okolnost by mohlo být vzato to, že odebrání svěřených resortních odborů z oblasti samosprávy bylo nejspíše dohodnuto již v rámci zákulisních povolebních vyjednávání některých spiklenců současné koalice, ale jaksi ho nejspíše zapomněli "tito důležití" na ta předmětná jednání přizvat. Pokud však byl přítomen i všem těmto kejklům a politickým čachrům, nazývaných později organizační změnou, měl by vysvětlit, proč se těchto resortů dobrovolně vzdal. Proč veřejně neprotestoval a proč si to nechal líbit? Že by z nedostaku politických zkušeností neunesl tlak, který na něho byl nejspíše dosti výrazný? Nebo již nemohl či nesměl protestovat? A odbor životního prostředí si nechal rozprášit bez mrknutí oka?  

No vlastně z životního prostředí mu ponechali pískoviště pro děti, trochu zeleně a pár dalších drobností. Z oblasti "jeho" informatiky s nadějí vznikající a očekávaný nový městský web, pod ostřížím dohledem lidovců, potažmo komise pro informační a komunikační technologie, byl spuštěn  téměř rok po původně avizovanému termínu spuštění (je to uvedeno na jeho blogu). 

Dále je zbytečné asi cokoliv dalšího uvádět. Možná by se měl František Elfmark raději vcítit do pozice pátého kola u vozu, "odchodit" si na radnici svůj mandát a odstoupit do ústraní politické scény, kde jednoznačně neobstál. Ani lidsky a ani odborně.  

Tak Františka Elfmarka vidí Zdravé Hradiště. A jak ho vidíte Vy? Můžete se k němu vyjádřit na níže uvedeném odkazu. 

http://www.piratskelisty.cz/clanek-1690-i-v-uherskem-hradisti-mame-pirata-v-rade


Vydáno: 2.10.2017 22:19 | 
Přečteno: 130x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.