1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Mgr. Marta Smejkalová – Ráda se setkávám s ochotou a příjemnými lidmi

Mgr. Marta Smejkalová –   Ráda se setkávám s ochotou a příjemnými lidmiRozhovor s kandidátkou č. 23 za Zdravé Hradiště Mgr. Martou Smejkalovou nejen o tom, že se ráda setkává s ochotnými a příjemnými lidmi.

Ve svém životě jste se profesně věnovala učitelství na základní škole a po r. 1989 podnikání v rodinném obchodě s drogistickým zbožím na Mariánském náměstí. Jak byste zhodnotila obě tyto Vaše profese?

Ve školství jsem měla podstatně více volna a práce s dětmi mě obohacovala a naplňovala. Dodnes se s mnohými z nich stýkám jako s kamarády.

O obchod jste přišli po roce 1948.  Komunistická zvůle připravila statisíce a možná miliony poctivých živnostníků, obchodníků a zemědělců o živobytí, životy mnohých těchto lidí se pak zhroutily. Navracení majetku po revoluci nebylo jednoduché, přesto se našla spousta potomků, kteří se dali na cestu obnovy podnikání v oborech předků, Vy jste jednou z nich. Podnikání je ovšem v dnešní době tvrdá řehole, co Vás na něm baví?

Jsem v podstatě workoholik, práce jako taková mě baví, ať je to cokoliv. A nejsem na to sama, střídám se se synem.

Pomáhá Vám město Uherské Hradiště v něčem jako drobnému podnikateli v centru města? 

Snažíme se město nezatěžovat, občas máme problémy s parkováním našich dodavatelů  někteří už dostali pokuty za to, že nám skládají drobné zboží na chodníku. Ten je ovšem tak široký, že není jiného východiska, jestliže nechceme stát na silnici. Dotace na opravy jsme nikdy nečerpali, dům, který byl  hotová ruina,  jsme opravovali po částech. Zásluhu na tom má především můj syn, který tomu obětoval své mládí. 

Vaše sestra žije v Austrálii, několikrát jste ji navštívila. Nelákalo Vás se tam taky přestěhovat?

To mě opravdu nelákalo, i když je to krásná a čistá země. Jsem patriot a mám ráda svou rodnou zem a své město, ve kterém jsem se také narodila.

Je o Vás známo, že jste stále aktivní sportovkyně a  praktikujete  životní styl, díky  kterému  by Vám těžko někdo hádal Váš věk. Můžete čtenářům přiblížit, co všechno děláte pro své zdraví?

Žiji střídmě, neponocuji, neholduji alkoholu a nikdy jsem nekouřila. Mám ráda lidi , miluji zvířata a snažím se pomáhat všem, kteří  to potřebují. Pohyb je můj životní styl, nebaví mne sedět a být pasivní. Ráda jezdím na kole, lyžuju a plavu.

Co byste doporučila vedení města pro seniory udělat, aby se jim v Hradišti žilo lépe?

Určitě by seniorům pomohla nějaká klubovna s různými programy, kde by mohli posedět a pobavit se ve chvílích, kdy se cítí osamělí. Nemělo by jít  přitom o nějaké organizovaní či členství, ale o zcela volnou možnost pro každého seniora se zde zastavit, podobné klubovny jsem viděla v Austrálii.

Městu jsem vděčná za aquapark a za výhody, které nejen pro seniory zde připravili. Já osobně toho plnou měrou využívám.

 

Co se Vám v Hradišti z pohledu životního prostředí zvláště nelíbí a jak byste to napravila?

Potkávám sběrače odpadků na místech, kde to není třeba, např. kolem domů Pod svahy, kde jich běhá několik a tam není co uklízet, zatímco jinde na méně frekventovaných místech je nepořádku spousta. Vadí mi nenatřené lavičky, které se před zimou pořídí, zapadají sněhem a už je nikdo nenatírá, přesto, že jejich pořizovací cena není levná. Na zahradě mám lavičku 50 let a je jako nová, neboť ji každé 3 roky obnovuji novým nátěrem. Nelíbí se mi příliš hlasitá hudba ve dnech Slováckého léta do pozdních nočních hodin, která ruší pohodu letních večerů. A dále to, že někteří lidé pořádají soukromé ohňostroje a střílí. Zvláště mi vadí, že tím děsí ptactvo a zvířata, která trpí. Vyhláška o hluku, kterou má Zdravé Hradiště jako jediné ve volebním programu, by měla regulovat množství a intenzitu hluku ve městě, včetně různých produkcí. 

Jste také velkou cestovatelkou, viděla jste v zahraničí něco zajímavého nebo užitečného, co bychom mohli mít i v Hradišti?

Například větší kázeň obyvatelů. Také i větší respekt vůči přírodnímu prostředí, ohleduplnost, méně krádeží a více usměvavých lidí.

Do pozice zastupitele města může být zvolen kterýkoliv kandidát, pro Vás by to byla premiéra, kdyby se tak stalo. Zdravé Hradiště má řadu výhrad k současné koalici a noví zastupitelé z řad ZH, i seniorského věku se spoustou zkušeností, by byli určitě svěžím větrem a přínosem. Máte nějaký vzkaz pro dosud nerozhodnuté voliče?

Volte Zdravé Hradiště.

Na co byste pozvala do svého obchodu své voliče a na co naopak byste přijala pozvání Vy?

Pozvala bych je na odborné rady, které naši zaměstnanci poskytují, příjemné jednání a ochotu. Snažíme se lidem vycházet vstříc a objednat pro ně i zboží, které nemáme v našem sortimentu. Ráda se setkávám s ochotou a příjemnými lidmi okolo sebe.

Já bych přijala pozvání k táboráku se zpěvem písniček a nebo na nějaký pěkný večer s country tanci, kterým se také ve volnu věnuji.   

 

Mgr. Marta Smejkalová, 72 let,  kandidát č. 23

    

 

 

 

 


Vydáno: 2.10.2018 15:12 | 
Přečteno: 239x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
I am brand new to wearing lace wigs. Chemo brought me here and I've gotta say that I really don't mind that I've lost all of my hair now that I have a wig that's pretty close to perfect. I am in love with this hair bundles and so excited that I get to do the first review for the purple one! Before my hair fell out, it looked just like it does in this lace wigs... Same cut, same color. I went out with my hubby last night and got so many compliments on it at the restaurant and then again at the hair bundles. The people we ran into that we know seemed legitimately shocked when they saw me because they've seen my bald little head recently. All but one couldn't believe it looked so good. The one who could believe it is human hair extensions uk enthusiast herself. I'm so buying more of these in every color. Thank you BESFOR. I am so grateful I found you!