1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Petr Myslikovjan – i člověk bez titulu má dost rozumu

Petr Myslikovjan – i člověk bez titulu má dost rozumuTento článek obsahuje rozhovor s předsedou politického hnutí Zdravé Hradiště a zároveň lídrem kandidátky tohoto hnutí do kumunálních voleb 2018 v Uherském Hradišti.

Petr Myslikovjan – i člověk bez titulu má dost rozumu

 

Patříte k zakládajícím členům Zdravého Hradiště, kandidujete za toho hnutí potřetí, po 6 a 5 místě na kandidátkách v minulých volbách, jste letos stanul v čele kandidátky. Jako předseda Zdravého Hradiště působíte 4 roky. Jak vidíte šance na úspěch Zdravého Hradiště a Vaše osobně?

Do třetích voleb jsme se domluvili, že už nedáme šanci takovým, kteří nejsou důvěryhodní, tak jako byli dva naši bývalí tříměsíční členové, kteří se kdoví za co dali do spolku s p. Blahou a spol.

Šance v těchto volbách je docela těžké odhadovat. Je spousta stran a hnutí, které do voleb jdou, takže hlasy voličů budou rozděleny v různých stranách. Naše šance jsou okolo dvou až tří zastupitelů. Výhodu máme v tom, že jsme ve volbách potřetí a tak o nás už voliči něco ví. Já ale doufám, že to budou víc jak tři.

 

Hnutí Zdravé Hradiště bylo založeno pouze pro komunální politiku v Uherském Hradišti. Celoročně pořádá akce pro veřejnost, zveřejnuje svoje názory a vize na svém webu a jeho členové se nemohou stát sběrači funkcí, tak jak to vidíme např, u současného hradišťského starosty Blahy či místostarosty Frolce. V čem vidíte hlavní přínos Zdravého Hradiště pro komunální politiku v Uherském Hradišti?

V čem já vidím hlavní přínos do komunálních voleb je to, že členové Zdravého Hradiště jsou neúplatní a nevezmou proto žádné úplatky pro zvolení nesmyslných staveb a jiných megalomanských akcí.

 

V minulých volebních obdobích jste se věnoval práci ve sportovní komisi města, pro volbách 2014 jste byl opět Zdravým Hradištěm nominován do sportovní komise, ale po zradě zastupitelů Elfmarka a Prachmana, kteří nerespektovali usnesení Zdravého Hradiště a stali se podporovateli Blahy, kterému pomohli ke starostovskému křeslu, byly nominace Zdravého Hradiště do komisí starostou Blahou zrušeny a o nominacích do komisí rozhodovali právě odpadlíci Elfmark a Prachman. Do sportovní komise tak byl místo Vás dosazen Elfmark starší. Jak vnímáte tyto tahy, kdy Blaha neakceptoval výsledky voleb a o nominaci do komisí rozhodovali dva zastupitelé, kteří se stali po volbách tzv. nezávislými.

Já jsem nominaci pana Prachmana odmítl sám, přeci nebudu spolupracovat s lidmi, co nemají žádný charakter.     

 

Ví se o Vás, že v minulosti jste se věnoval historickému šermu a nohejbalu, nyní hlavně turistice a máte ke sportu blízko. Jak vnímáte rozvoj sportu ve městě a co byste chtěl zlepšit?

V Hradišti je spousta malých sportů a menších oddílů, které nemají možnosti shánět bohaté sponzory, tak jak to má třeba fotbal a atletika. Proto bych změnil rozdělování dotací na sport.

 

Bydlíte na sídlišti Východ. V čem vidíte nedostatky bydlení v této městské čtvrti a jak byste postupoval při jejich řešení.

Sídliště Východ je stejné jako všechny další ve městě. Největší problém je parkování aut. Ve Štěpnicích se prošustroval parkovací dům i s pozemky. Na Východě se zase nerespektují dopravní značení a jezdí sem parkovat vozy nad dvě tuny. V Jarošově to nebude jinak. Navíc lidi se nemohou divit, že nemají kde parkovat, když mají dvě nebo dokonce i tři auta, a večer dojedou služebním vozem.

Řešení je buďto v dodržování a kontrole dopravního značení policií, nebo udělat parkovací zónu jako v Tůních.

 

Zdravé Hradiště ve svých prioritách má především zachování a rozvoj kvalitního životního prostředí pro obyvatele města. Radnice schvaluje neustále úbytek zelených ploch, údržbě a obnově zeleně se město věnuje často za 5 minut dvanáct.   Rochus jako vhodné místo klidu, nerušené přírody a možností sportovní relaxace je postupně městem zabetonováváno a  občasné akce tzv. Skanzenu nemohou nahradit jeho význam Rochusu jako příměstské rekreační a přírodní zóny. Kde byste viděl možnosti zachování co nejvíce přírodních a oddychových zón v aglomeraci města?

Mám obavy, že díky prodaným pozemkům po Hradišti se poztrácí ještě dost zeleně. Potřeba je zabránit dalším prodejům městských pozemků a nenechat zastavět celé Mařatice až po Sady a Vésky. Domy, které jsou již postaveny, nejsou vůbec plně obsazeny a developeři nám tak trochu namlouvají nepravdy. Zakonzervoval bych další výstavbu na Rochusu a nechal dál jen to, co je již postavené. Ve Štěpnicích je Kunovický les. Je potřeba zeptat se i lidí, co by si tam představovali.

 

Uherské Hradiště je pod mnohaletou nadvládou starostů z ODS, strany, která má společně s ČSSD nejvíce korupčních afér.  V jiných městech, např. i ve Zlíně, už tyto strany ve vedení měst po minulých volbách nejsou. Myslíte, že i v Uherském Hradišti se dočkáme starosty z jiné strany než z ODS?   

Velké strany byly dost dlouho u moci a jsou už zapleteny v mnoha korupčních aférách, tak toto by je mohlo dost oslabit. Jenže v Hradišti je ODS prorostlá do spousty míst, jako jsou školy, kulturní a jiné organizace. Musí se spojit dobří lidé, aby se povedlo dostat z vedení města lidi z velkých stran.

 

Co Vás v poslední době potěšilo?

Snad jen zavedení linky MHD číslo osm.

 

Jako jeden z mála lídrů volebních stran nevlastníte titul před jménem. Vidíte to jako handicap?

Já si myslím, že i bez titulu má člověk dost rozumu, aby rozeznal, co je a není dobré. Tím, jestli titul mám  se vůbec nezaobírám.

 

Co byste přál občanům Uherského Hradiště v novém volebním období?         

Občanům přeji do nového volebního období, aby měli šťastnou ruku při výběru správných stran u voleb a pěkné žití v našem městě. Také jim přeji hodně zdraví a pohodu.

 

Petr Myslikovjan, věk 59 let, kandidát č.1


Vydáno: 22.9.2018 18:39 | 
Přečteno: 267x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.