1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Zradili jednou, zradí i podruhé. Může jim ještě někdo věřit?

Zdravé Hradiště velmi pozorně vnímá politické aktivity svých bývalých členů, kteří po volbách přestoupili na pomyslný druhý břeh aktuální hradišťské politické stoky a táhnou za jeden provaz s těmi, proti kterým tak odhodlaně vystupovali, a to ještě těsně před komunálními volbami v roce 2014. Copak se asi muselo přihodit tak závažného, že nabytý mandát od spoluobčanů, kteří si přáli uplatňovat od těchto zvolených zástupců volební program Zdravého Hradiště spolu s podobně smýšlejícími slušnými politickými subjekty, nabídli současné účelově slepené a tím dosti slabé, politické koalici, která vládne městu velmi prapodivnými způsoby. A že se nejedná o způsoby založené na lidské slušnosti a směřující k optimálnímu naplnění běžných potřeb občanů žijících své občanské životy v Uherském Hradišti, je realitou všedního dne. Pojďme se tedy podívat, jak se politicky daří těmto bývalým členům Zdravého Hradiště.

Od 1.11.2015 jsou, mimo jiné, panem Elfmarkem a panem Prachmanem oslovováni občané města Uherské Hradiště s žádostí o podepsání petičního archu pro vznik hnutí Pro Hradiště. Uběhly již téměř dva roky a zdá se, že se 1000 podpisů nedaří shromáždit. Můžeme se oprávněně domnívat, že získat potřebný počet podpisů jim znemožnuje i skutečnost, že oba zapomněli, že slušnost a morálka jsou základní předpoklady dlouhodobého úspěchu.

Rychlý úspěch se dostaví například získáním benefitů za podporu někoho, kdo touží získat politickou funkci starosty za každou cenu jako odrazového můstku pro svoji další politickou kariéru, a to bez ohledu na vůli voličů. Vždyť je již přece po volbách a voliče budeme potřebovat zase až za dlouhé čtyři roky, v českém prostředí tak běžné. A že taková situace nastala po volbách v roce 2014 je zcela jednoznačné. Jenomže je to příliš krátkozraké, mandáty získané v komunálních volbách budou totiž končit za jeden kalendářní rok. A kdo není pevný ve svých zásadách a touží po výhodách plynoucích z politické moci, musí si najít něco nového, když předtím své voliče zradil. A když to nejde vlastním politickým hnutím, voliči si totiž pamatují, tak je nutné se poohlédnout jinde.

A tady se hodí Piráti a snaha se dostat na jejich kandidátní listině co nejvýše je zase cesta k tak sladkým politickým a ekonomickým benefitům. Samozřejmě Ital z Prahy od Vltavy je přece jenom již daleko těžší kalibr, než uvolněný, tedy z rozpočtu města placený, radní od Olšavy z Míkovic. Když se již tak bohužel stalo a pan Elfmark kandiduje na druhé pozici do parlamentu za Piráty, můžeme pouze přát jeho případným krajským voličům, aby nebyli zrazeni jako ti z Uherského Hradiště, kteří si přáli v roce 2014 změnu řízení chodu města a díky dvěma nemorálním lidem se tak bohužel nestalo.  A taktéž aby se případně tito voliči nemuseli dívat na to, jak se díky nim získaný mandát panem poslancem opět zpeněžuje. Kdoví, jaká by byla cena tohoto parlamentního mandátu. Pravděpodobně ale řádově vyšší.      

 


Vydáno: 26.9.2017 0:11 | 
Přečteno: 142x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.