1 2 3 4
 
  • slider
  • slider
  • slider
  • slider
Kategorie: Aktuálně

Zradili jednou, zradí i podruhé? Může jim ještě někdo věřit?

Zdravé Hradiště velmi pozorně vnímá politické aktivity svých bývalých členů, kteří po volbách přestoupili na pomyslný druhý břeh aktuální hradišťské politické scény a táhnou za jeden provaz s těmi, proti kterým tak odhodlaně vystupovali, a to ještě těsně před komunálními volbami v roce 2014. Copak se asi muselo přihodit tak závažného, že nabytý mandát od spoluobčanů, kteří si přáli uplatňovat od těchto zvolených zástupců volební program Zdravého Hradiště spolu s podobně smýšlejícími slušnými politickými subjekty, nabídli současné účelově slepené, a tím dosti slabé, politické koalici, která vládne městu velmi prapodivnými způsoby. A že se nejedná o způsoby založené na lidské slušnosti a směřující k optimálnímu naplnění běžných potřeb občanů žijících své občanské životy v Uherském Hradišti, je realitou všedního dne. Pojďme se tedy podívat, jak se politicky daří těmto bývalým členům Zdravého Hradiště.

Od 1.11.2015 jsou, mimo jiné, panem Františkem Elfmarkem a panem Františkem Prachmanem oslovováni občané města Uherské Hradiště s žádostí o podepsání petičního archu pro vznik hnutí Pro Hradiště. Uběhly již téměř dva roky a zdá se, že se 1000 podpisů nedaří shromáždit. Můžeme se oprávněně domnívat, že získat potřebný počet podpisů jim znemožnuje i skutečnost, že oba nejspíše dosti podcenili, že slušnost a morálka musí být základními předpoklady dlouhodobého, a to nejen, politického úspěchu.

Rychlý úspěch se dostaví například získáním benefitů za podporu někoho, kdo touží získat politickou funkci starosty za každou cenu jako odrazového můstku pro svoji další politickou kariéru, a to bez ohledu na vůli voličů. Vždyť je již přece po volbách a voliče bude potřeba zase až za dlouhé čtyři roky, v českém prostředí tak běžné. A že taková situace nastala po volbách v roce 2014 je zcela jednoznačné. Jenomže je to příliš krátkozraké, mandáty získané v komunálních volbách budou totiž končit za jeden kalendářní rok. A kdo není pevný ve svých zásadách a touží po výhodách plynoucích z politické moci, musí si najít něco nového, když předtím své voliče zradil. A když to nejde vlastním politickým hnutím, voliči si totiž pamatují, tak je nutné se poohlédnout jinde.

A tady se politicky nejblíže nabízeli Piráti. Snaha se dostat na jejich kandidátní listině co nejvýše je zase cesta k tak sladkým politickým a ekonomickým benefitům. Samozřejmě Ital z Prahy od Vltavy je přece jenom již daleko těžší soupeř, než uvolněný, tedy z rozpočtu města placený, radní od Olšavy z Míkovic. Když se již tak stalo a pan František Elfmark kandiduje na druhé pozici do parlamentu za Piráty, můžeme pouze přát jeho případným krajským voličům, aby nebyli zrazeni jako ti z Uherského Hradiště, kteří si přáli v roce 2014 změnu řízení chodu města a díky ne zcela morálním aktivitám širší  skupiny aktérů se tak bohužel nestalo.  A taktéž aby se případně tito voliči nemuseli dívat na to, jak se díky nim získaný mandát opět převádí k podpoře jiných volebních programů, než si volbami vybrali. Kdoví, jaký by byl dopad převodu tohoto parlamentního mandátu. Pravděpodobně ale řádově vyšší s působností na celou naší zemi.   

 


Vydáno: 26.9.2017 0:11 | 
Přečteno: 344x | 
Autor: webmaster
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.